Logo

Soru & CevapLogo
Anonymous asked 6 sene ago

Merhaba,
Logonuzu çok beğendim. Logonuzun bir anlamı var mı?

Saygılarımla.

Özgüven Saymaz Staff replied 6 sene ago

Merhaba,
Logomuz bir birine bağlı üç karar sembolü ortasından geçen çizgiden oluşmaktadır. Bu sembollerin her birinin bir anlamı olmakla birlikte aynı zamanda bunlar Özgüven Atölyesinin varlık amaçlarını simgelemektedir.
– Logonun ortasından geçen çizgi yaşam çizgisini simgeler. Her canlı varlık doğar, belirli bir süre yaşar ve ölür. Bizlerde bireyler ve firmalar olarak doğup, yaşayıp bir gün ölüyor olacağız.
– Logonun ilk karar sembolü yolculuğu temsil eder. Ve bu yolculuk alınan kararlarla şekillenir.
– Logonun ortasında yer alan karar sembolü öğrenciyi temsil eder. Doğumdan ölüme kadar hiçbir an yoktur ki öğrenmeden geçsin.
– Logonun sonunda yer alan karar sembolü ise virüsü temsil eder. Her temas ettiğimiz kişiye farkında olarak veya olmayarak, hissedilir veya hissedilmez düzeyde duygular ve düşünceler bulaştırırız.
Özgüven Atölyesi topluluğu olarak biz, yaşam çizgimiz buyunca çeşitli coğrafyalarda ve kültürlerde yolculuk ederiz. Bu yolculuk boyunca her anımız bir şeyler öğrenmekle geçer ve biz bu öğrendiklerimizden aldığımız güç ve enerjiyle temas ettiğimiz kişilere sürekli gelişim virüsü aşılarız.
İşte logomuz, YOLCU, ÖĞRENCİ VE VİRÜS olmak üzere bu üç unsurdan oluşmaktadır. Birlikte öğrenmenin ve öğretmenin tadını çıkarıp, temas ettiğimiz herkese sürekli gelişim virüsü aşılamak için sizleri, bu yolculukta aramızda görmekten mutlu oluruz.

Özgüven Atölyesi.